info@inspekta.eu
LCA, EPD

LCA, EPD

Dėl konsultavimo paslaugų kreipkitės:

Telefonu +370 615 17 558

El. paštu info@inspekta.euLCA (Life cycle assessment) Gyvavimo ciklo vertinimas.

Gyvavimo ciklo vertinimas – tai sisteminga produktų ar paslaugų poveikio aplinkai analizė per visą jų gyvavimo ciklą, pradedant išteklių gavyba ir baigiant atliekų tvarkymu. Atlikdamas gyvavimo ciklo vertinimą, gamintojas turi galimybę geriau išanalizuoti ir optimizuoti gamybos technologiją ir naudojamas žaliavas. LCA rezultatų analizė leidžia optimizuoti gamybos procesus, pasirinkti žaliavas kurios sukelia mažesni poveiki aplinkai, keisti technologinius procesus kurie efektyvesni ir mažiau sunaudoja energijos. Tokiu būdu galima sumažinti gaminio poveikį aplinkai, taip padidindamas tvarumą ir konkurencingumą.


EPD (Environmental product declaration) Gaminio aplinkosauginė deklaracija.

Gaminio aplinkosauginė deklaracija – tai dokumentas, kuriame pateikiama skaidri informacija apie bet kurio gaminio ar medžiagos poveikį aplinkai per visą jo naudojimo laikotarpį. Deklaraciją visada turi patikrinti nepriklausoma trečioji šalis, kuri ją užregistruoja EPD sistemoje.

EPD paprastai galioja penkerius metus ir yra sudarinėjama remiantis tarptautiniais standartais (ISO 14040, ISO14044, ISO 14025). Statybos produktų pramonėje EPD grindžiamas standartu EN 15804. EPD ir LCA taip pat naudojami kaip pastatų tvarumo prevencijos sistemų, tokių kaip LEED, BREEAM ir kitų vertinimo sistemų, pagrindas.

Laboratorija

Mes naudojame slapukus siekdami Jums suteikti geriausią naršymo patirtį. Funkciniai slapukai yra būtini svetainei tinkamai funkcionuoti. Jei ir toliau naršysite svetainėje, manysime, kad esate tuo patenkinti. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – Privatumo politika.

Sutinku